Огляд School Days

Якість спойлерів: 30%
Прямих вказівок на кінцівку немає, є пояснення того, що трапиться в передостаннії серіях.

Для мене це було просто ще одне аніме. Я скачав його лише тому, що мені хотіло подивитися щось просте і легке, а неповний сезон аніме був найкращим вибором. Дизайн персонажів зі скріншотів мені сподобався (читати сюжет і синопсис бажання я зовсім не мав), і я думав, що це просто ще одна гаремна комедія про школярів. Усе, що я знав про аніме, це те, що це шкільна романтична драма.

„Шкільні Дні“ — це аніме-адаптація однойменної ероге (гри для дорослих) для комп’ютера і PS2. Історія про любовний трикутник між Макото і двома дівчатами, Секаі і Котонохою. Секаі — близька подруга, яка нещодавно зрозуміла, що кохає його. Маючи підґрунтя до сюжету у вигляді ероге, аніме почалося.

Анімація: 8/10
Виглядає дуже чітко, а кольори просто чудові. Бекграунд трохи занадто статичний, але наголос був зроблений на персонажів, тому все було чудово. Для 2005 анімація дійсно гарна — значно краща за анімацію гри.
Дизайн персонажів просто дивовижний. Може я й занадто олдфаг, але мені подобаються азіатські дівчата з чорним волоссям. Усе це зелене/блакитне волосся мене дещо бісить. Відсоток дівчат з чорним волоссям тут, мабуть, найвищий.

Більшість дівчат у серіалі досить привабливі і виглядають реалістично (за вийнятком Котонохи з її гіпертрофованими грудьми), що само по собі робить аніме милішим.

Єдиний серйозний недолік, що я помітив — нестача деталей і деформація персонажів під час приближення. А оскільки це присутнє у кожній серії, це було важко не помітити.

Звук: 10/10
Я з самого початку хотів про це сказати: голоси, що озвучували персонажів, насправді найкращі на усі часи. Плаксивий голос партогоніста надзвичайно легко слухати, а жіночих голосів представлено просто повний набір, від сором’язливого і вагаючогося, до темного і заплутаного або просто веселого. Кожен голос закріплювався за одним персонажем, але крім того голоси головних героїнь надзвичайно уникальні і зовсім не набридаючі. Жорсткий голос Отоме постійно був помітно напружений, але потім було епічне „Бака“ у 11-му епізоді на 16:37… Голоси Секаі і Котонохи — це найбільший „осом“, тони голосів ідеально передають їхні стани, як то намагання Секаі приховати своє кохання до Макото і діяти якомога веселіше, або Котоноха, з її сором’язливістю коли вона разом з Макото, але це не звучить так, наче їй це не подобається. Ідеальний набір акторів, хоча це й важко оцініти, якщо ти не маєш уявлення про японську мову.

Музика була загалом приємною, хоча часом важко було її помітити. Гучність була притушена і зовсім не відволікала від подій на екрані.

Пісні з OST’у також дивовижні. Ендінги у кожної серії свої, а їх тексти, мелодія відрізняється і завжди підходить закінченню поточного епізоду.

Сюжет: 9/10
Перші 10 епізодів розповідають про любовний трикутник. Режисер проробив дійсно гарну роботу, зобразивши потворні і жахливі стосунки, зіпсовані безвідповідальним учнем. Численні повороти сюжету і стрімкі зміни почуттів героїв чимось нагадують темні романтичні бразильські серіали пізніх дев’яностих.

Це шкільний романтичний серіал, але, на відміну від подібних аніме, тут немає й краплі комедійності. Це темний шкільний серіал.

Сюжет дійсно дуже важко розгортається, якщо можна так сказати. Але він надзвичайно магнетичний, тому свого часу я продивився усі серії в один присіст. До 10 епізоду все відбувається як ідеальна романтична драма. Епізод 11 — це гарем у повному смислі цього слова, мета якого — показати, наскільки опустився Макото і цілком виправдовує фінальний епізод, який є найвражаючим епізодом з УСІХ епізодів аніме, які я бачив. Лише заради нього потрібно подивитися „School Days“.

Я був дійсно вражений, коли дізнався, що „Шкільні Дні“ були створені на базі ероге. У серіалі жодна секунда не була змарнована, без будь-якої з них перегляд не можна назвати повноцінним. Аніме було сповнене фансервісу, але воно жодного разу не відступало від головного сюжету і не опустилося до хентаю.

Персонажі: 9/10
Історія розповідалася від особи двох головних героїнь. Секаі — весела однокласниця Макото, яка кохає його, але знайомить з Котонохою, бо (як мені здається) вона хоче щастя коханій людині, але не може стримати свої почуття і випадково зваблює його.
Далі — Котоноха. На початку її лише трішки цікавив Макото, але той так постійно робив спроби зберегти її, і вона спробувала зрозуміти його і стати ближчим до нього. Вона була абсолютно самотньою і з часом закохалася в нього до божевілля.

Макото, наш головний герой, найгірший чоловік у світі. Він — стереотипічний гіперболізовано безвідповідальний самець. Цей збочинець просто не може сказати „ні“ жодній дівчині, а дівчат навколо виявилося достатньо. Але, не дивлячись на все це, у мене не виникає й краплі ненависті до нього. Чому? Бо цей персонаж не виглядає справжнім, особливо на фоні надзвичайно реалістичних героїнь.

Головною темою було чому дівчат так вабить такий невдаха, як Макото, але Секаі ще на самому початку каже, що він досить популярний серед дівчат, натякаючи, що він красивий… Гадаю, любов дійсно сліпа, і ти бачиш лише найкращі риси того, кого кохаєш.

Цікавість: 10
„Шкільні Дні“ це не банальне аніме. Початок історії схожій на ТБ-серіали та мильні опери, але на другій половині партагоніст з’їжджає з глузду і найцікавіше починається.

Ті, хто каже про те, що кінцівка жахлива, насправді призвичаєні до „стандартних“ аніме зі стандартними кінцівками. Якщо ви хочете чогось дійсно нового — це аніме для вас. Таких аніме катастрофічно мало. Бажаю вам не пропустити їх. На мою власну думку таких глибоких аніме, як це, просто не існує.

Кому я це порекомендую? Лише фанатам. Лише фанатам, які шукають чогось незвичайного. Інші люди ризикують зненавидіти його.

„Шкільні Дні“ — це історія про кохання й ненависть, яка закільчується просто ідеально. Можливо це й не шедевр, але це точно одна з найкращих ігрових адаптацій усіх часів і одне з моїх найулюбленіших аніме.

Загальна оцінка: 9.5

Comments (7)

 1. 21:27, 02.04.2011Demon  / Відповіcти

  Бачу ви, окрім вікіпедійної, створили окремий вікі-проект. А на «ФМ» статтю збираєтесь писати? Ще б такого типу рецензію на Uanime можна було б зробити.

  • 21:49, 02.04.2011deimos  / Відповіcти

   Стаття на ФМ вимагає відповідної „лулзової“ атмосфери, не впевнений, що я зможу написати таку статтю про скул дейз… Можна згадати про випадок “Nice Boat”, але про це вже сказано на лурку, перекладати який не маю жодного бажання.

   Я надіслав переклад на uanime, там зробив посилання на це рев’ю.

 2. 21:46, 02.04.2011Nika  / Відповіcти

  рецензія: 11 / 10.

 3. 23:07, 03.04.2011Nika  / Відповіcти

  Я трохи по-іншому, ніж Деймос, розумію головних персонажів та їх стосунки.
  Макото, як на мене – не такий уже й “несправжній”, і не такий уже й “найгірший чоловік у світі”. Це надто гучно сказано про юнака, який оце щойно зрозумів, що його дуже ваблять особи протилежної статі, і будь-яку звабу красивою зовнішністю дівчини він по наївності душевній сприймає за любов до неї. Але це ніяка не любов, чистісінька собі фізіологія, яка не має конкретного спрямування – це й пояснює те, що він піддається найменшому приводу, не особливо розбираючи, яка саме дівчина перед ним (аби гарнюня). Все просто – він поки що нікого не любить, тому й веде себе… цілком типово, Деймосе, що ти такого гіперболізованого в ньому побачив?). І лише ближче до останніх серій його таки проймає сила почуття Котонохи, яка, незважаючи на його безалаберність, по-справжньому любить його, терпляче чекає й сподівається на взаємність. Що ж – врешті так і стається, і тоді у нашого “безвідмовного” героя таки прорізається тверде й різке “НІ” домаганням Секаі. Наскільки це “безвідповідально” (з огляду на озвучену нею “вагітність” ) – ну, безвідповідальність у нього була раніше, раз до такого довів…=) а зараз – нормальна прогнозована реакція на намагання нелюбимої (нарешті він це зрозумів) дівчини прив’язати його до себе. Він уже визначився, він нарешті закохався.
  Тепер Секаі. Чи любить головного героя ця дівчина? Очевидно, теж – так, тільки, маючи зовсім відмінний від Котонохи характер, по-іншому це виражає. Так, бажає коханому щастя, поступаючись ним. І так, будучи імпульсивною, часом не стримується. Що ж, комусь сподобається й така =)
  *чесно кажучи, у перших серіях мої симпатії в цьому трикутнику були цілком на боці Секаі… а тоді роздвоїлися. Насправді обидві дівчинки люблять Іто по-справжньому і обидві гідні щастя, але… Макото ж один, от у чому біда*
  Ну й нарешті…
  “любов дійсно сліпа, і ти бачиш лише найкращі риси того, кого кохаєш”
  Не погоджусь.
  Ніяка вона не сліпа. Сліпим є лише перший нетривалий момент захоплення людиною, до якої тягне, і в цьому моменті слід шукати передусім оту саму фізіологію й гормони, які на хімічному рівні бурхливо реагують на підходящі для них гормони іншої людини. У цей момент ще не працює розум, людина власне ще незнайома з об’єктом своєї пристрасті, ну й у буйстві фантазії наділяє його всіма можливими чеснотами. (І цей перший момент дурості багато хто помилково й сприймає за кохання…)
  Ну а далі що, коли оті гормони нарешті обвикаються, реагують уже спокійніше, коли більше взнаєш людину і бачиш у неї не тільки “ангельське пір’я”, а й помічаєш “тарганів у голові”? А от що – при виді першого ж “таргана”, першої ж “тріщинки” людина з уявленням про “сліпоту” любові робить для себе висновок – усе! любов МИНУЛА! Нічого подібного) от тепер вона тільки починається) а точніше, починається її випробування на справжність. І от коли вже “зряча” людина, бачачи всіх твоїх “тарганів”, “помня все твои трещинки”, все ж прийматиме тебе і дорожитиме тобою з усіма тарганами й тріщинками (а що ж – всі люди живі люди, ангели – на небі, та й нецікаві вони, ті ангели, прісні і скучні в своїй бездоганності) – от… тільки тоді вона по справжньому любить.
  Тому я не погоджуся з висновком, що Котоноха і Секаі “сліпі”. Та ні) бачать вони все) не тільки “смазливую рожицу”) і тим не менше…)

  • 00:00, 04.04.2011deimos  / Відповіcти

   >з огляду на озвучену нею “вагітність”
   Може вона й не була насправді вагітною, але вона точно в це вірила. Тому вона не брехала в повному смислі слова.
   >*чесно кажучи, у перших серіях мої симпатії в цьому трикутнику були цілком на боці Секаі…
   Коли я вперше проходив гру, я також мав більше симпатій до Секаі, але діяв… Чесніше? На третьому епізоді (десь п’ятий епізод аніме) я сказав Котоносі, що між нами все скінчено, а потім ігнорував усі її спроби повернути Макото. І пройшов на „Гарну“ кінцівку за Секаі під назвою «три канджі», лол
   У Манзі Іто був абсолютно не таким, як в аніме.

 4. 14:33, 10.04.2011Nika  / Відповіcти

  Вітаю з опублікуванням на uanime!
  Надіюсь, народу сподобається) і ти ще перекладатимеш)
  Тільки чому там немає посилання на твою рецензію?

  • 23:14, 10.04.2011deimos  / Відповіcти

   @Nika
   в архіві є файл „прочитаймене.txt“, де є детальна інформація.

Залишити відповідь

Allowed Tags - You may use these HTML tags and attributes in your comment.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <img src="" alt="">